Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
Uciążliwy problem wielu kobiet
Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM) jest uciążliwym problemem ginekologicznym dotyczącym około 40% dorosłych kobiet. Czynniki, które mogą przyczynić się do jego rozwinięcia to m.in. uraz porodowy, otyłość i obniżony poziom estrogenów. Problem z nietrzymaniem moczu często ma znaczący wpływ na pogorszenie samopoczucia i obniżenie pewności siebie. Stres i wstyd związany z WNM może utrudniać codzienne funkcjonowanie i skłaniać do rezygnacji z wielu aktywności, a tym samym nie pozwalać na korzystanie w pełni z życia.
Złagodzenie objawów WNM zwiększa pożądanie seksualne i wpływa na poprawę czynności seksualnych, a także na ponowne wykonywanie ulubionych aktywności. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przyczyniają się więc do ogromnej poprawy jakości życia.
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu przy pomocy PRP
Leczenie osoczem bogatopłytkowym
O metodzie
Innowacyjne leczenie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) to skuteczna i bezpieczna metoda, która stanowi alternatywę dla leczenia chirurgicznego. Zabiegi z PRP są jednymi z najlepiej udokumentowanych, a ich skuteczność potwierdzają liczne badania.
Jej ogromną zaletą jest autologiczny charakter. Dzięki temu zabieg z wykorzystaniem PRP jest nie tylko biokompatybilny, ale także trwały i niemigrujący. Zdolności naprawcze osocza mogą zregenerować uszkodzone więzadła i potencjalnie przedłużyć skuteczność leczenia.
Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu
Osocze bogatopłytkowe jest jednym z najlepszych stymulatorów tkankowych, który pobudza naturalne procesy regeneracyjne tkanek. Podanie PRP do uszkodzonych tkanek pobudza do wzrostu nowe, zdrowe komórki, przyspieszając proces gojenia.
Płytki krwi są bogate w różnego rodzaju czynniki wzrostu i cytokiny, które wspomagają gojenie tkanek miękkich. Każda z nich odgrywa swoją rolę w zwiększaniu migracji, rekrutacji i replikacji komórek, rusztowaniu macierzy zewnątrzkomórkowej, regeneracji tkanek i neoangiogenezie. Łącznie naprawiają uszkodzone tkanki i odmładzają starzejące się komórki. Autologiczne osocze bogatopłytkowe (PRP) jest syntetyzowane z własnej krwi pacjentów przez odwirowanie (centryfugacja), co zapewnia bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.
Dlaczego zabieg z wykorzystaniem PRP?
Leczenie nietrzymania moczu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego posiada wiele zalet:
Skuteczność
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stymuluje tkankę do produkcji kolagenu endogennego i nowych włókien. W rezultacie nawet po wchłonięciu substancji efekty są widoczne.
Bezpieczeństwo
i bezinwazyjność
Podwyższenie samooceny
Dzięki redukcji nieprzyjemnych problemów związanych z nietrzymaniem moczu, kobiety odzyskują pewność siebie i komfort w codziennym funkcjonowaniu.
O zabiegu
Jak przebiega zabieg?
Przed każdym zabiegiem planowana jest konsultacja lekarska, podczas której zostaje przeprowadzony dokładny wywiad medyczny. Na jego podstawie lekarz kwalifikuje pacjentkę do zabiegu.
Zabieg polega na podaniu osocza do przedniej ściany pochwy wokół środkowej cewki moczowej pacjentki, która znajduje się około 1 cm poniżej ujścia cewki lub też specjalną igłą dookoła cewki moczowej. W obu przypadkach stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, a czas jego trwania wynosi około 30 minut.